Dzień dopiero się zaczął, a ty już zmęczony?

Dzień dopiero się zaczął, a ty już zmęczony? Każdy twój poranek wygląda jak poprzedni, jak w filmie “Dzień świstaka”: najpierw trzeba przygotować śniadanie, potem obudzić i nakarmić dziecko, zabrać go do ogrodu lub do szkoły; w drodze do pracy, oczywiście, dostać się w korek i znowu spóźnisz… Wszystko się powtarza z dnia na dzień i nie wyrwać się z tej monotonii. Ale na razie wydaje ci się, że nic się nie zmienia, dzieci rosną. I pewnego dnia, oglądając się do tyłu, nagle zaczniesz żałować, że w całej tej rutynie stracił wiele minut, które mogłyby spędzić z synem lub córką, podczas gdy tamte były małe. Ten artykuł jest dla tych rodziców, którzy nie chcą stracić cenny czas.

W zależności od harmonogramu nauki swoich dzieci i swojej pracy, średnio zawsze masz 1-2 godziny do komunikowania się z dzieckiem.Tak spędź ten czas z korzyścią i zamień go w niezapomniane chwile, wypełnione rodzinnymi tradycjami, małymi radościami i otwarcie rozmów.

Rodzice bardzo często uważają, że skoro czasu dla rodzin z dziećmi nie jest tak dużo, to trzeba go maksymalnie napełniać różnymi atrakcjami: wycieczka do zoo, kina. Ale w rzeczywistości, aby dotrzeć do tych wszystkich miejsc, stracisz masę czasu, a jakość komunikacji z dziećmi będzie bardzo cierpieć. Dzieci, oczywiście, trzeba się bawić, ale nie jest to konieczne całe ich życie przemieniać się w pogoń za rozrywką.

Tak więc, rada pierwsza: jeśli chcesz spowolnić czas, to naucz się prowadzić jego zabawy i ciekawe prosto w jego mieszkaniu lub w pobliżu domu, a nie gdzieś daleko.

Godzinę, pozostały przed snem dziecka, nie jest najbardziej przyjemny czas: niedługo trzeba iść spać, więc poważnymi sprawami nie robić; ponadto, wszyscy już czują zmęczenie — i dzieci, i rodzice.Często w tym czasie maluchy po mieszkaniu w poszukiwaniu zajęcia i kapryśna, a mama i tata próbują uciec od zgiełku, w tym ulubiony serial. I oto znowu czas jest stracone, zmarnowane.

A przecież, jeśli za oknem jest ładna pogoda, można wyjść na ulicę i trochę na spacer z dzieckiem. Podczas spokojnej wieczorny spacer można porozmawiać o tym, jak minął dzień, dzielić swoje najskrytsze myśli — i to wszystko na świeżym powietrzu. Po tym dzieci, najprawdopodobniej, dobrze zasną, a będziesz wypełnione poczuciem tego, że spędzili wyjątkowy czas ze swoimi dziećmi, a nie siedzieli zamiast przed telewizorem.

Sponsor wpisu: Sklep Banaby, który ma w swojej ofercie produkty takie jak łóżeczko dziecięce  i oczywiście materac dla niemowlaka. Polecamy sklep Banaby.pl