Meble dla dzieci świat

Na pytania odpowiada główny projektant mebli firmy Mr.Doors Paweł

Kilka słów o ewentualnym projektowaniu dziecięcej. Czy jest teraz jakaś szczególna moda na kolory, projektowanie mebli, itp.? Jak dobierać kolory w zależności od wieku i charakteru dziecka?

Modę na kolorowe rozwiązania stosowane w meble dla dzieci, nie można nazwać krótkotrwałej. Już od co najmniej pięciu lat możemy zobaczyć żywe, nasycone kolory frontów i elementów obudowy, pasujące z spokojne, neutralne drzewnymi . Wiek i charakter dziecka wpływa na wybór w większym stopniu: do czterech lat to najczęściej jasne i pastelowe kolory; dla przedszkolaka i ucznia klas młodszych – jasne i pogodne kontrasty; dla nastolatka – wybór rozwiązania bardziej ograniczony budżet rodziców, niż lot fantazji mieszkańca dziecięcej.

Podziel się, proszę, tajemnice – jak skutecznie zorganizować przestrzeń w pokoju dziecięcym – aby dziecku było w niej dobrze, przytulnie i ciekawie? I jak zorganizować przestrzeń dla dwóch i więcej dzieci w jednym pokoju?

Architektura dla dzieci również nie powstała wczoraj i w dużej mierze podporządkowana funkcjonalności. Zadanie stworzenia w dość ograniczonej przestrzeni pokoju dziecięcego wejść do aktywnego wypoczynku, pracy, snu i przechowywania rzeczy wymaga bardzo gęste układu i indywidualnych rozwiązań projektowych. Jeśli pokój jest przeznaczony dla dwojga dzieci, to często tylko produkcja mebli na zamówienie pozwala rozwiązać problem: dwupoziomowe rozwiązania, gdzie łóżka są umieszczone nad roboczym wypoczynkową lub systemem przechowywania, pojemne szafy na antresoli, mini-garderoby, wpisane w kąt, podwieszane moduły regałów zwalnia maksymalnie możliwego miejsca do aktywnego spędzania czasu.

W jaki sposób zapewnione jest bezpieczeństwo w przedszkolu? Proste kształty, duże elementy, zaokrąglone narożniki – coś jeszcze? Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka, jeśli pokój znajduje się na drugim piętrze i w dół prowadzą strome schody?

Bezpieczeństwo mebli dziecięcych jest dla projektanta jednym z najważniejszych zadań. Meble, zaprojektowane zgodnie z prawami ergonomii, zapewnia maksimum bezpieczeństwa biernego. Producenci zestawów meblowych mogą dostarczyć liczne nakładki z materiałów. W tych samych przypadkach, w których na zamówienie możliwe są wszelkie zmiany “typowych” lub standardowych konfiguracji, indywidualnie były “uszyte” kształty blatów, i łóżek i innych wystających elementów uwzględniają cechy działanie z wyprzedzeniem, i to, oczywiście, najbardziej skutecznie.

Kilka słów o materiałach – idealne materiały do mebli dziecięcych.

Rozwój branży meblarskiej na obecnym etapie jest taka, że ekologiczna i nieszkodliwa dla zdrowia dziecka meble mogą być wykonane nie tylko z drewna litego. Producenci nowoczesnych materiałów pił do płyty dbają o rozszerzeniu asortymentu swoich produktów, dostarczając wszystko, czego potrzebujesz. Płyty wiórowej, produkowane austriackiej firmy Egger, z której pracuje Mr.Doors, posiada certyfikat zgodności z normą E1 i pozwala tworzyć bezpieczne i dostępne meble do pokoi dziecięcych, odpowiadając potrzebom szerokiego grona konsumentów. Ponadto, warto zauważyć ogromną kolekcję kolorowych, tworzyw sztucznych, a także szyb i lusterek na film bazie, które, nawet jeśli przypadkowo je złamie, nie rozlecą się po całym pokoju drobnymi odłamkami, a pozostają na folii.

Jaka jest standardowa zabudowa dzieci? Co bym osobiście radził dodać?

Warto zastanowić się w pokoju dziecka jest jak mieszkanie w miniaturze: dziecko potrzebuje sypialnia, garderoba, pokój dzienny (salon gier) i gabinet. Płeć, wiek i charakter właściciela wpływa na indywidualny dobór elementów wyposażenia wnętrz, tak samo jak i przy tworzeniu “dorosłego” mieszkania. I znowu, możliwość indywidualnego projektowania mebli pozwoli uprościć zadanie.
Zobacz tutaj: najtańsze meble dla dzieci Banaby.pl