Mladší děti nijak zvlášť vyvinuté fyzicky

Všem rodičům radost, když jejich děti pomáhají v domácnosti, vykonávají své povinnosti, není a bez upomínek. Nicméně, nikdo nemá rád domácí práce. Domácí povinnosti nemají rádi jak dospělí, tak i děti. V kojeneckém věku je dítě zvyklé, že rodiče plní jeho rozmary. V dětství vše je postaráno o něj, nosí, krmí a čisté za ním. Blíže k 3 – 4 roky života dítě chápe a ukazuje upřímnou touhu pomáhat rodičům. Jistě, v dětství dítě je třeba navyknout na práci a pomoci druhým.

Tak rozhodnuto, že veškeré domácí práce by měla dělat máma a dětské domácí pomoc není potřebná. To je mylná představa. Dítě musí pochopit, že rodiče unavený v práci a snažit alespoň v něčem ulehčit jejich práci.

Pokud se před děti se aktivně podílí na domácí práce, pak rodiče by měla říct a ukázat, jak to udělat. Nechte dítě pochopí, že rodiče vloženo mnoho věcí, které se vykonávají každý den. Upřesněte, že pro udržení pohody v domě budete (koupit zde) potřebovat pomoc.

Mladší děti nejsou nijak fyzicky vyvinuté. Není třeba jejich zatěžování úklid v celém domě. Stačí požádat ho odstranit hračky ve svém pokoji. Také dítě může pomoci postel, přinést věci pro žehlení po mytí nádobí, mu můžete svěřit tečkování poháry a rozložit lžíce na místa. Pokud v domě tam jsou domácí zvířata, malé děti se mohou s velkým potěšením živit jeho. Není třeba se bát svěřit děti v předškolním věku se věci, se kterými se mohou velmi dobře zvládnout. Nepoužívejte nadávat dítě, pokud má něco, co nefunguje. Ne křičet na něj, když on rozbil v procesu (Zde si můžete koupit 3d tapety) úklidu nějakou věc. Všechny kdysi učili na vlastních chybách. Pomoc dětem, vysvětluje, jak správně zvládnout zadaný úkol. Při tom nezapomeňte chválit úspěšně dokončený úkol. Často dítě sám se uchýlí k mámě a ptá se, pašák, zda je to on. Někdy odměňte ho příjemné překvapení za pomoc kolem domu. Malý pomocník, příště sám nabídne svou pomoc. A tady platit za odvedenou práci penězi není třeba. V budoucnu to může hrát proti rodičům. Dítě je zvyklé dostávat za svou práci peníze a jen tak se už nic dělat nebude. Děti by měly pochopit, že pomoc by měla být .

Stal se starší, dětem začíná dělat domácí práce. Je třeba být připraven k a rozmarům. Souhlasit s jejich rozhořčením, ale upřesněte, že bez pomoci nemusí podařit chutnou večeři či byt zůstane .

Udělejte si seznam každodenních domácích prací. Nezapomeňte správně rozdělit všechny věci mezi členy rodiny. Vyberte pro dítě takové povinnosti, s nimiž je schopen zvládnout. Úkoly musí být velmi mnoho. Aby dítě zůstalo v době (kde najdu studentské židle), pro hry. Ale pokud ve své povinnosti budou zahrnovat pouze květiny dvakrát týdně, žádný výchovy píle nezdaří. Sledujte za děti, že u nich se získává nejlépe. Snažte se svěřit dětem ty věci, které budou vykonávat s radostí. Pak bude jednodušší a vám a vašemu dítěti chytit všechno udělat. U vás objevit trávit více času společně. Nezapomeňte dítě děkovat a občas udělat dárky.