Z narodzinami dziecka wielu rodziców popełnia jeden i ten sam błąd

Artykuł sponsorowany: dywany dla dzieci
Z narodzinami dziecka wielu rodziców popełnia jeden i ten sam błąd – kupują nieograniczoną ilość zabawek swojemu , nie myśląc czasami o ich use i znaczeniu. Tymczasem dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje nie tak dużo, a część zabawek można zrobić na własną rękę.

Przy wyborze nowej rozwijającej zabawki, zwróć uwagę na wiek dziecka i jego fizjologiczne umiejętności. Tak, w pierwszych tygodniach po urodzeniu dzieci dużo śpią i mało reagują na to, co się dzieje wokół, wzrok jeszcze nie zupełnie. Natomiast dzieci bezbłędnie rozpoznają twarz swojej matki i uczą się wyrażać swoją radość, uśmiechy i . Można zawiesić nad łóżeczkiem prostą grzechotkę lub trójwymiarową postać, a tym samym przygotowanie go do oczka do na obiekcie. Już od drugiego miesiąca można zadowolić mała , lub domowej roboty. Uważa się, że noworodki najlepiej rozróżnia obrazy czarno-białe, kilka małych obrazków nad dziecka przyniosą wymierne korzyści. Lubię dzieci i lustrzana folia, oni z uśmiechem gapią swoje odbicie.

Począwszy od trzeciego miesiąca maluszek próbuje sam podjąć i utrzymać w ręku przedmiot. Na tym etapie można użyć małe piłeczki, zabawki z ideologii maty, zapoznanie dziecka z różnymi formami, kolorami i teksturami. Dotykowy rozwój jest bardzo ważne dla dziecka, nie tylko poznaje świat “na dotyk”, ale i rozwija dużą i koordynację ruchową rąk. Proponuj dziecku bawić się z różnymi materiałami, opowiadaj o nich.

Rozwijanie słuchu dziecka, powitaj go ze światem dźwięków. Można to zrobić za pomocą zabawkowych instrumentów muzycznych, książek- “” i, oczywiście, próbki muzyki klasycznej, napisane specjalnie dla dzieci. Nawet jeśli nie planujesz dać dziecko do szkoły muzycznej, rozwój słuchu oraz korzystnie wpłynie na nauce języków obcych w szkole.

Z pomocą , więcej dźwięku przedmiotów, kolorowych zabawek rodzice mogą stymulować swojego dziecka obrócić się na brzuch i raczkować. Założyć na rączkę lub nóżkę dziecka cymbał bransoletka i stopniowo zacznie kojarzyć swoje ruchy z wychodzących dźwiękiem i zapoznania się z częściami swojego ciała.

W wieku od 6 miesięcy do roku dziecko kontynuuje rozwój dużej i małej motoryki, próbuje zbierać piramidy, dobierać części do ramek- i zróżnicowane , chętnie rysuje farbami. W tym okresie dzieci uczą się operować różnymi przedmiotami, zaczynają się gry fabularne.